Kniha návštěv

Перезвоните

Иван 11.09.2018
Перезвоните по бесплатному номеру 8 (800) 550-70-98 Иван.

Перезвоните

Иван 06.09.2018
Перезвоните по номеру 8(495) 230-10-78 Иван.

PŘÍŽIVNICKÝ ČESKÝ STÁT:

Jaroslav Kvasnička 04.01.2015


Re: PŘÍŽIVNICKÝ ČESKÝ STÁT:

Jaroslav Kvasnička 04.01.2015


Více zde: http://politika-zdraveho-rozumu.webnode.cz/kniha-navstev/
Vytvořte si vlastní stránky zdarma: http://www.webnode.cz

čečenští kozomrdi

runner 07.04.2013
http://www.rozzlobenimuzi.com/?linkid=31266-urezavani_hlavy.htm

Pozdravy

Áda 12.02.2013
Jsem rád, že zase píšeš, kamaráde. Jen tak dál a ať se daří!

Nové ruské zbraně

runner 11.01.2013
Čím sa pochváli ruská armáda?

11.01.2013, 11:29


РЛС Воронеж-ДМ радиолокационная станция Калининградская область

Foto: RIA Novosti
Tank – transportér, stredný bombardér veľký ako stíhačka a radar vidiaci ďaleko za horizont, - tieto novinky netrpezlivo čakajú v Ozbrojených silách Ruska.Jednou z hlavných čŕt moderných zbraní je ich vzájomná zameniteľnosť a unifikácia zbraní a náhradných súčiastok.
Dosiahnuť také je pomerne ťažké. No v tomto roku poskytnú na posúdenie publiky nový komplex obrnenej techniky Armata – široké spektrum bojových strojov zjednotených spoločnou dopravnou platformou. Unifikácia dovolí v prípade potreby zmeniť ťahač na tank a inžiniersky stroj na zenitové zariadenie. Šéfredaktor časopisu Arzenál Vlasti Viktor Murachovskýsa domnieva, že taká polymorfnosť novej techniky je vážne eso v rukách ruských vojakov:

- Unifikácia dovolí prudko znížiť výdaje na prevádzku a zjednotiť všetky materiály, náhradné dielce, bojovú muníciu a tak ďalej. Prudko to zlacní otázky prevádzkovania, výcviku vojakov na tento druh techniky, ako aj dovolí zvýšiť efektívnosť bojového použitia techniky a jej využitia počas mieru.

Inou novinkou Ruskej armády je frontový bombardér Su 34. Nový stroj nesie bojovú záťaž, akou mohli počas Druhej svetovej vojny vybaviť iba obrovské „lietajúce pevnosti“ B 17. Ruské lietadlo má okrem toho manévrovacie schoponosti stíhačky a dokonca sa na ňu aj podobá navonok. No zameranie a jeho možnosti sú celkom iné, povedal pre Hlas Ruska zaslúžený skúšobný letec Ruska Magomed Tolbojev:

- Má celkom iné úlohy – nie zadržanie vzdušných cieľov, ale likvidáciu pozemných a námorných. Lietadlo aj preto vyvinuli. Je to lietadlo principiálne sa líšiace od svojich predchodcov starého typu – Tu 22 a Tu 22m. Lietadlo môže lietať vo vzduchu bez dotankovania skoro štyri hodiny a s dotankovaním – 24 hodín. Ešte jednou dôležitou požiadavkou k nemu sú okrem doletu aj zbrane. Môže vziať šesť – osem ton, ako stredný bombardér. No vlastnosti má ako stíhačka. Môže vykonávať zložité pilotovanie, vrátane aj s bojovou záťažou.

Nové prostriedky získajú nakoniec aj kozmické vojská Ruska – systém vzdušno-kozmickej obrany sa doplní štyrmi najnovšími radarovými stanicami typu Voronež. Jednu z nich po zavŕšení štátnych skúšok uvedú do bojovej pohotovosti v Krasnodarskom kraji. Ešte tri – v Altajskom a Krasnojarskom kraji, ako aj v Orenburgskej oblasti a postavia ich podľa technológie vysokej závodnej pripravenosti. Znamená to, že radar sa uvedie do prevádzky po montáži aparatúry čo najrýchlejšie. Zjavenie sa nových radarových staníc zvýši obranyschopnosť Ruska na novú úroveň a dovolí efektívne odraziť nebezpečenstvo raketového útoku, odkiaľ by toto nešlo.

Kontrola zbraní

runner 03.01.2013
* Gun control fullsize bullshit
Vydáno 16. 12. 2012 (12065 přečtení)

Přečetl jsem si komentář paní Adély Dražanové, neúnavné fanynky Husseina Obamy, ve kterém autorka nabádá, aby se Amerika probudila a zavedla festovní gun control. Lžánek nastavuje zcela nový standard gun-control angažovaného novinářství. Je totiž zatěžko nalézt v něm větu, která by byla pravda.

Dokonce ani čtenáře iDNES, kteří jsou na ledacos zvyklí, článek příliš nepřesvědčil, jak je vidno z ankety a diskuse.

Základním motivem článku je, že kdyby se zakázaly zbraně, tak by se nestávaly incidenty jako tento v Connectitutu a na zemi by vypukl ráj. Článek má také vyvolat či spíše přikrmit pocit urgence, neb podobné tagédie v podstatě klepou na dveře, pokud vlády neutáhnou šrouby.

Vezmu jen ty největší lži.

"V žádné jiné zemi západního světa se neodehrává tolik masakrů střelnými zbraněmi jako ve Spojených státech."

Sice nevím, jaká násilná událost už naplňuje definici masakru, zda například zabití manželky a dětí kladivem je už masakr hodný útlocitu paní Dražanové nebo ještě ne a tím pádem není v masakrální statistice. Je fakt, že absolutní počet vražd střelnou zbraní je ve Spojených státech nejvyšší ze "západní civilizace", ale bude to asi tím, že je to velká země. V roce 2009 se v USA stalo celkově 13.172 vražd, z toho jich bylo 9.199 za pomoci nějaké střelné zbraně (nikoli 12.000, jak paní Dražanová tvrdí, ale když jde o velkou věc, tak se na nějaký ten tisíc mrtvol nekouká). Při populaci asi 300 mil. to vychází asi na 4,4 vraždy (bez ohledu na použitou zbraň) na 100.000 obyvatel.

"v roce 2009 bylo v Anglii a Walesu jen 39 obětí trestných činů, v nichž figurovaly střelné zbraně"

Samozřejmě je pravda, že pokud si vybereme jako příklad zemi, kde socialistická vláda zakázala legální držení střelných zbraní, že tam pravděpodobně bude počet vražd legálně drženou střelnou zbraní nízký, protože tam chybějí legálně držené zbraně. Ovšem celkový počet vražd v socialistické Anglii a Walesu byl zhruba 600, takže si asi místní vrahouni s veškerou možnou kreativitou našli nějaké jiné prostředky, jak poslat své bližní k pánu. Občané, či spíše poddaní Kingdom of Condom se tak mohou těšit bezpečí vyjádřenému výskytem 1,2 vraždy na 100.000 obyvatel. Švýcarsko nedávno ustálo pokus o instalaci gun banu, s fascinujícími 3,4 milióny zbraní na 8 mil. obyvatel, kteří žijí s rizikem násilné smrti polovičním.

Jak ukazuje tato tabulka, mezi počtem zbraní v populaci a počtem vražd s nimi se těžko hledá korelace. Nejspíš žádná neexistuje:

Například:

Polsko: 1,3 zbraně na 100 lidí, 1,1 vraždy na 100.000 lidí
Česká Republika: 16,3 zbraně na 100 lidí, 1,7 vraždy na 100.000 lidí
Německo: 30 zbraní na 100 lidí, 0,8 vraždy na 100.000 lidí

nebo

USA 88,8 zbraně na 100 lidí, 4,4 vraždy na 100.000 lidí
Mexiko 15 zbraní na 100 lidí, 16,9 vraždy na 100.000 lidí
Kuba 4,8 zbraně na 100 lidí, 5 vražd na 100.000 lidí

Kdyby to fungovalo podle paní Dražanové, pak by například v ČR musela být 15x větší kriminalita než v Polsku a v Německu dvojnásobná než v ČR. Ono to tak nefunguje, protože se uplatňují různé společenské faktory, v neposlední řadě pak zbraň těžko může zločin vyvolat, ale zato mu může efektivně zabránit. Asi lze těžko očekávat, že by zbraň sama o sobě někoho zabila, k tomu je třeba ruka, která ji drží.

Jak Breivik kvůli všemožným regulacím a registracím vyrazil dokonce i do Česka, o němž si myslel, že je nějakou divokou postsovětskou republikou, kde se sežene i plamenomet?

Metrosexuál Breivik jel do Prahy si především zašukat, ale Breivik a jeho útok na tábor mladých levičáků je ukázkou toho, k čemu je gun control "dobrá". Když pomineme, že gun control odebrala jeho obětem možnost se efektivně bránit a metrosexuála zastřelit, Breivik různé "regulace" a "registrace" velmi hezky obešel. Jelikož výbušniny podléhaly dohledu a nedaly se na trhu volně koupit, pořídil si prostě hnojivo.

Úroveň kontroly zbraní se samozřejmě v jednotlivých státech USA liší, ale bez velké nadsázky lze říct, že když si odpoledne usmyslíte, že chcete pistoli, večer ji můžete mít doma.

Úroveň kontroly zbraní (ha, gun control, paní Dražanové promluvilo podvědomí) se liší stát od státu a demokratický Connecticut má jednu z nejpřísnějších. Dále viz zde. Je nutný zejména "background check", kurz bezpečného zacházení se zbraněmi, ctihodným občanům se sbírají se otisky prstů jako poslednímu kriminálníkovi a na zbraň se minimálně 14 dnů čeká.

Podle policie byly Lanzovy zbraně pořízeny legálně, koupila je jeho matka Nancy. Aha?

Tři čtvrtiny zbraní, které v USA použijí šílení střelci k zabíjení "newtownského typu", je pořízeno legálně. Stejně jako v případě Lanzy. Ano, ukradl ji rodičům. Ale rodiče si ji nejspíš koupili téměř tak jednoduše jako kastrol v domácích potřebách.

Ale i tak, jestli bude i nadále možné koupit zbraň tak jednoduše jako kastrol v domácích potřebách, velmi brzy se zase objeví nějaký ten Adam Lanza...

Zdaleka největší perla celého článku. Jak uvedeno výše, matka si zbraň nekoupila v domácích potřebách jako hrnec, leda by hrnce spadaly pod nějakou demokratickou politiku pot control. Lanza v žádném případě nezískal zbraň legálně, ukradl ji své matce, a to dokonce doslova přes její mrtvolu. Lanza by zbraň legálně nabýt ani nemohl, protože mu nebylo 21 let. Podle některých zpráv se o legální nabytí zbraně dokonce pokusil a nebylo mu vyhověno.

Mám problém i s tím, že "Tři čtvrtiny zbraní, které v USA použijí šílení střelci k zabíjení "newtownského typu", je pořízeno legálně.". Nedohledal jsem k tomu žádná relevantní data. Škoda, že paní Dražanová neuvedla, odkud čerpá informace, tedy kromě cucání z prstu.

I jiné země si zažily své střelecké masakry. Třeba Německo. Japonsko. Už zmíněné Norsko. Velká Británie. Co udělaly? Okamžitě kontrolu zbraní zpřísnily.

Nevím o tom, že by uvedené země nějak zásadně zpřísnily legislativu kolem držení zbraní. Ono to už v podstatě nešlo. Ve všech už před školními masakry byla regulace zbraní velmi rozsáhlá, propracovaná a samozřejmě velmi striktní. Pokud vím, v Norsku po Breivikově útoku k žádnému zpřísnění podmínek držení zbraně nedošlo, byly už tak dost přísné. Věnovali jsme se příkladu Německa, běžný Němec může vidět pistoli jen v seriálu s komisařem Schimanskim. Nyní se zastavím u Japonska. V Japonsku je soukromé držení střelné zbraně sice hypoteticky možné, ale je zkomplikováno natolik, že se jedná prakticky o gun ban. Přesto si školní útočníci dokáží poradit. 8. června 2001 nakráčel do budovy školy v Osace bývalý zaměstnanec školy Takuma a kuchyňským nožem usmrtil osm dětí, dalších zhruba 10 zranil. V roce 2008 použil vyšinutý automechanik Kato k podobnému útoku nákladní automobil, nůž a železnou tyč. Nezdá se, že by gun ban byl japonským útočníkům zásadní překážkou.

A v neposlední řadě, USA jsou špatné, protože tam mají špatnou kávu a automatické převodovky, takže jsou to nepochybně zlí, zlí, špatní lidé. Navíc se ještě sdružují v pochybných organizacích jako NRA. Možná by pomohlo odeslat je ve jménu pravdy a lásky někam do koncentráku a nahradit je pokojnými. usměvavými Brity, které tak dobře známe jako vyhlášené rváče z hospod. Osobně si myslím, že když si u nás našly místo Starbucks i automaty v hojném počtu, můžeme také importovat NRA, protože něco podobného tady potřebujeme jako prase drbání.

Nezbývá tedy nežli poradit paní Dražanové, aby neváhala a běžela si koupit hrnec, protože určitě také časem přijde někdo, kdo bude chtít hrnce zakázat. Bylo by to prima, kdyby to všechno fungovalo tak, jak paní Dražanová chce. Prostě se to zakáže a ono to zmizí, včetně důsledků. Vraždy jsou zakázané. Drogy jsou zakázané. Dopravní nehody jsou zakázané. Korupce je zakázaná. A přesto tenhle systém zákazů... nějak ... nefunguje...

16.12.2012 D-FENS

Před 18ti lety začala první čečenská válka...

runner 14.12.2012
18 лет назад началась первая чеченская война ...

Понятная картинка: русские солдаты в Чечне правильно понимают поставленные перед ними задачи.

18 лет назад сквозь зимнюю ночь двинулись колонны русских солдат под русским триколором...

Они были посланы в Чечню, где озверевшие от "свободы" горцы устроили геноцид. По данным Министерства по делам национальностей, было убито свыше 20 тысяч русских, более 250 тысяч стали беженцами, почти 50 тысяч попали в рабство. 11/12 декабря 1994-го года в ответ на милые чеченские шалости пришло Возмездие.

Существует нездоровая тенденция, популярная у леваков, либералов и части нацдемов, считать чеченскую кампанию бессмысленной, даже преступной войной. По моему скромному мнению, "Первую Чеченскую" можно считать чем угодно, но прежде всего её надо воспринимать как карательную акцию за десятки тысяч убитых и сотни тысяч изгнанных в 1990-1994 годах людей. Большая часть бойцов, видевших всё своими глазами, воспринимали Первую Чеченскую именно так. А какими интересами при этом руководствовалась колониальная администрации страны-проститутки эрэфии - дело десятое. Наши солдаты воевали в тяжелых условиях: здесь непролазные кавказские скалы, там ад городского боя. В тылу - заворовавшиеся ублюдки-управленцы, по радио "правозащитники" призывают сдаваться в плен, жирные предатели-генералы, половина из которых "заболела", едва узнав, что планируется война.

Тем не менее, враги русского народа дорого заплатили за геноцид - наши солдаты перебили около 15 000 боевиков и от 40 000 до 120 000 "мирных жителей" (на руках большинства из которых была русская кровь). В современной российской истории этот факт стараются не афишировать, но вообще было вырезано от 10 до 20% всей чеченской популяции, добрые чеченские люди впервые за свою историю ощутили в сердце ледяной ужас Тотального Уничтожения.

Конечно, мы никогда не признаем этих фактов официально, но мы очень хорошо отомстили за убитое и изгнанное русское население, показав, что если вы сегодня режете ножами беззащитных русских, то завтра к вам в гости приходит тяжелая артиллерия, сносящая целые города с лица земли.

И только тотальное предательство в верхах (ограничивавших, кстати, использование тяжелого вооружения, но боевые командиры часто нарушали этот приказ) заставило нас завершить эту войну, причем завершить на пике ярости и злости, когда увидевшие чеченский ужас русские солдаты озверели и в Чечне пошла резня до последнего человека, когда маховик Возмездия крутился на полную, а в самом Грозном в прямом смысле слова люди солдаты грызли чеченцам глотки, поломав ножи во время многодневных непрерывных боев.
Первая Чеченская была реальным адом, когда в тылу врагов было едва ли не больше, чем в самой Чечне - но русская армия и русские солдаты с честью прошли через этот ад, попутно сделав сотням тысяч чеченцев очень грустно и очень обидно, примерно наказав безумных садистов за устроенную ими ранее бойню. Договорившиеся с российским "руководством" боевики могли торжествовать - но рядовых чеченцев, откапывавших из-под руин зданий тела родных и близких, никакое "торжество", никакая "чеченская победа" не могла обмануть, и дружный плач чеченских женщин заглушал "победные" крики.

Поднимаем же бокал за русских воинов!

Кирилл Каминец
Спутник и погром

Zajímavej článek, vyšlo na Červenobílých

runner 06.12.2012
Říkaly si husitské ženy (výběr z knihy A. Klimka)

Přidal: Lavr | Publikováno: 5/Pro/2012

Paměť zbarvuje minulost dorůžova. Historie má ale vzpomínat také toho trpkého, co lidé neradi slyší, učit se z nezdarů, malérů i směšností, aby se podobným úrazům národy uměly napodruhé vyhnout.

První měsíce samostatnosti ČSR byly dobou opojnou a jásavou, avšak když sny o lepších pořádcích, spravedlnosti, blahobytu hned teď nenacházely ve válkou a revolucemi rozvráceném světě naplnění, ba dále hrozil hlad, nebylo co obléct a čím topit, sílilo reptání a sociální bouře. V předních řadách nespokojenců pochodovali často vojáci. Nechyběli legionáři, kteří v taženích mnoho vytrpěli, velice se o stát zasloužili, a též proto se vrátili s velikými iluzemi.

22. července 1919 se vzbouřil v Železné Rudě prapor legionářů z Ruska. Sto třicet vojáků uvěznilo důstojníky, obsadilo Klatovy, i tam rebelové „důstojníky sesadili“ a nato – v počtu snad už 300 mužů – zamířili na Plzeň, kde doufali najít spojence, táhnout s nimi na Prahu a vynutit si změnu režimu. Věřili, že se jim do čela postaví sám „tatíček“ Masaryk, o němž se nesly fámy, že je na Hradě takřka zajatcem keťasů a buržoustů. „Zdá se, že jde o bolševismus, ale smíšený s hnutím národnostním a očistným,“ hlásil plzeňský vrchní komisař. Úřady měly nedostatek ozbrojených sil k ráznému zakročení. V umírněné Plzni však vzbouřenci přívržence nenašli, vrátili se zklamaně do Klatov, kde byl jejich „revoluční komitét“ vojenskými posilami sesazen a jeho členové zatčeni. Nešlo jen o řadové vojáky. „Legionáře vedl praporčík Jelínek a kapitán Holásek,“ oznámila policie. Hrozba se ale projevovala i z druhé strany. Tehdejší posádkový velitel v Klatovech major Vitásek, kamarád ruských bílých důstojníků, opilec netrestající přestupky „od zprznění děvčat do přijímání a vymáhání poplatků za pašeráctví,“ vinil prezidenta, že je ve vleku bolševiků a že jeho spolupracovníci připravují rudý převrat. Jenže on, Vitásek, „kdyby k něčemu přišlo, sám Masaryka zastřelí“.

S legionáři se snažila sblížit prazvláštní společnost. Říkala si Husitské ženy. Šlo z valné části o běsnící pražskou pavlač – a ta bývá moc nebezpečná, krvežíznivá. Husitské ženy hlásaly po rozích a náměstích krvavou lázeň očistné revoluce, bouřily proti Němcům, Židům a vůbec cizákům, zbohatlíkům, katolíkům, „rakušákům“ a další chásce. Dost jejich členek pocházelo ze Žižkova a v jistém smyslu byly předchůdkyněmi „Žižkovských žen“, které za vlády komunistů mašírovaly řazeny po stovkách do čtverců v prvomájových průvodech a podle toho, zda vystrčily hrudě či zadky, zamávaly tím či druhým šátkem, vytvářely gigantické obrazy, na nichž se soudruh Stalin obratem měnil v kouřící továrnu, v Klementa Gottwalda nebo srp a kladivo. Slavný žurnalista Ferdinand Peroutka tvrdil, že „husitské ženy byly v pozadí řízeny lidmi nikoliv tak hloupými, jako byly samy“, muži, co „nejhlasitěji křičeli po očistě, aby nejvíce pro sebe urvali“. Skutečností ale je, že pluly po proudu doby a rezonovaly nálady pražské ulic.

Husitské ženy se snažily do přízně legionářů vetřít i pomocí jejich žaludků. Konal se pro ně v Praze „večírek“ s pohoštěním, pekly jim buchty, vařily kafíčko. 5. září 1919 pak uspořádaly na Staroměstském náměstí tábor lidu, na který legionáře pozvaly. Tam před davem proklamovaly: „Náš tatíček je v zajetí na Hradě zbaven veškeré moci, nemůže vyhnat kupčíky z vlády a Národního shromáždění, z německo-židovských hospodářských ústředen, ministerstev… Je všude bahno a republika se řítí do záhuby.“ Jako lék doporučovaly: „Masaryk opírající se o legie budiž diktátorem!“

V hlavním městě to vřelo. Přes výslovný zákaz, přes uklidňující projevy náčelníka čs. hlavního štábu francouzského generála Maurice Pellé i básníka Josefa Svatopluka Machara, generálního inspektora armády, na náměstí proudili i zatím spolehliví francouzští legionáři se zbraněmi. Hrozivý dav, jemuž se nikdo neodvážil mocí postavit, se poté hrnul na Hrad. Tam mu čelil a srazil hřebínek charismatický, skoro sedmdesátiletý prezident. Přes halasné výzvy mas na nádvoří odmítl vystoupit na balkon a k demonstrantům promluvit. Když dav trval, že se musí přesvědčit, zda Masaryk neúpí někde v kobce, prezident přijal deputaci Husitských žen. Řekl jim slova tvrdá, z nichž mnohá by mohl zopakovat i dnes.

Demonstranti nakonec schlíple odtáhli. Na krajně nebezpečnou horečku vášní působila prezidentova slova a jednání jako ledová sprcha i blahodárný lék. Uskupení Husitských žen se záhy rozplynulo jako mlhy po ránu, zvláště když začalo hřát slunce upevňovaného pořádku a rostoucího dostatku.

(Pozn. red.: Tento text nemá nic společného s přízní vůči Masarykově osobě, nýbrž vyjadřuje atmosféru doby, autorovo cítění a interpretaci oněch událostí).
1 | 2 >>

Přidat nový příspěvek

Kontakt

O vojenství, politice, naší vlasti... barnes.tocna@seznam.cz